Ви не авторизовані
ТВОРЦІ РІЗДВЯНИХ ЗВІЗД

Сторінок:
Формат:
Автор:
Ціна (без вартості доставки): 
0,00
(ГРН)

Книжка досліджує явище народної творчості – звіздарство, яке притаманне багатьом народностям східних слов’ян. В роботі наведено окремі розділи, що характеризують Образ «зорі», «зірки», «звізди» в Святому Письмі, в українських коляда, в образотворчому мистецтві. На сторінках книжки представлено окремі статті про відродження звіздарства в сучасних умовах, подано творчі біографії майстрів-творців різдвяних звізд, наведено перелік державних закладів та

організацій, громадських товариств, які займаються популяризацією явища звіздарства. В роботі зроблено класифікацію конструкцій різдвяних звізд за різними критеріями, описано технології їх виготовлення. Відзначено діяльність Музею народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького з організації щорічних фестивалів різдвяних звізд «Спалах різдвяної звізди».

В книжці подано окремий розділ, який характеризує історію звіздарства в Україні в

фотоматеріалах з приватних архівів З. Боровця та Ю. Гризлюк, Подано Облікову картку елемента нематераільної культурної спадщини України – звіздарства – для занесення в Перелік предметів нематеріальної культурної спадщини України.

Окремий розділ книжки складають поштові листівки з зображенням різдвяних Звізд

з приватних колекцій Т. Семущака, З. Боровця, о. М. Жеплинського, Б. Жеплинського. Видання доповнено ілюстративним матеріалом фотографій різдвяних зірок різних конструкцій. Додає інтересу перелік відеоматеріалів про звіздарство, який поміщено у книжці. Книжка розрахована на зацікавлення з боку фахівців етнологів, фольклористів, а також на широке коло читачів.

 

книг